Vitamíny a vaša energia

Vaša energia a vitamíny

Zdieľať na:

Ako je to s energiou?

Je toho na vás veľa? Pociťujete únavu a nedostatok energie? Príčinou môže byť nízka hladina vitamínov a minerálov v strave.

Energia vzniká pri metabolických procesoch, počas nich je získavaná zo živín prijatých v strave, alebo zo zásob, ktoré sú už v tele uložené. Energia, ktorá metabolicky vznikne, je následne využitá pri najrozmanitejších dejoch v organizme (napr. prenose nervového vzruchu, svalovom sťahu, syntéze hormónov atď.).

Energiu naše telo potrebuje aj vtedy, keď nevykonávame žiadnu fyzickú činnosť. Vyžadujú si ju totiž aj všetky nevyhnutne potrebné životné funkcie. Akákoľvek ďalšia aktivita si žiada ďalší prísun energie.

Výživový doplnok Supradyn CoQ10 energy predstavuje vyvážený komplex vitamínov, minerálov a stopových prvkov s koenzýmom Q10.

Jednotlivé zložky vo výživovom doplnku Supradyn CoQ10 energy obsahujú vitamíny a minerálne látky pre energiu a zdravie.

Vitamíny B2, B6, B12 a C a minerálna látka horčík pomáhajú znižovať únavu a vyčerpanie a prispievajú k správnej látkovej premene doležitej pre tvorbu energie.

Vitamíny A, B6, B12, C, D, folát a minerálne látky meď, selén a zinok prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému.

Vitamíny B6, B12, C, folát a horčík prispievajú k správnej funkci psychiky.

Ako si udržať dostatok energie?

Každý by mal dôkladne dbať na to, aby jeho organizmus prijímal potrebné množstvo energie.

Doprajte svojmu telu dostatok odpočinku a spánku

Dostatočný odpočinok je jedným z predpokladov na to, aby ste mohli dobre využívať svoju energiu. Najväčší podiel na odpočinku má spánok. Ľudia, ktorí spia málo, sa často cítia unavení a bez nálady. Kvalitný nočný spánok sa postará o to, že sa počas dňa budete cítiť lepšie.

Pravidelne sa pohybujte

Pohyb a šport majú pozitívny účinok na zdravie a sú takisto výborným prostriedkom, ako si oddýchnuť od stresu. Ak sa pravidelne pohybujete, získate tak paradoxne viac energie aj na ďalšie aktivity.

Jedzte pravidelne a striedmo

Jedzte menšie porcie, ale zato pravidelne a viackrát denne. Znížte konzumáciu tukov, kávy a alkoholu a naopak sa snažte jesť viac čerstvého ovocia a zeleniny. Nenahraditeľnú rolu v látkovej premene stravy na energiu hrá aj dostatočný prísun vhodných tekutín. Mali by ste preto vypiť až dva litre vody denne.

Dopĺňajte potrebné vitamíny a minerály