Vitamíny a vaša energia

Život v rovnováhe. Ako na to?

Zdieľať na:

Hoci existuje jasný rozdiel medzi „telom“ a „mysľou“, nemali by ste o nich uvažovať úplne oddelene. Telo a myseľ sú vzájomne prepojené. Problémy duševného zdravia ovplyvňujú fyzické zdravie a naopak. Preto je dôležité udržiavať medzi telom a mysľou zdravú rovnováhu. Veľa ľudí s touto rovnováhou bojuje. Denne zvádzajú boj s únavou a nemôžu alebo nevedia, ako znovu získať energiu. Dovedie ich to do situácie, v ktorej si nedokážu svoj život užívať. Je za tým predovšetkým hektický spôsob života. Dá sa to však napraviť.

Ako na to?

Existuje niekoľko jednoduchých krokov, pomocou ktorých môžete dosiahnuť celkové zdravie

Ikona s číslom 1

Doprajte si viac spánku

Vaše telo potrebuje na dobitie energie spánok. Ak bojujete s nespavosťou, mali by ste sa snažiť chodiť spať a vstávať v pravidelnom čase. Vo vašej spálni by mala byť tma a ticho a mali by ste ju používať len na spanie (nie na prezeranie telefónu alebo sledovanie televízie). Odporúča sa tiež vyhýbať sa pred spaním kofeínu. Alkoholické nápoje pred spánkom môžu tiež zmeniť vaše spánkové vzorce a zhoršiť príznaky únavy. Spánok môže vášmu mozgu pomôcť správne fungovať a môže zlepšiť vaše duševné schopnosti: sústredenie a koncentráciu. Ak sa teda chcete každé ráno budiť pripravení čeliť každodenným výzvam, mali by ste zvážiť, či si nedopriať kvalitný spánok.

Ikona s číslom 2

Vyhýbajte sa stresu

To sa ľahšie povie, ako urobí, ale môžete začať tým, že identifikujete príčinu stresu a pokúsite sa nájsť riešenie. Ak je napríklad zdrojom stresu práca, zamerajte sa na to, ako veci zmeniť. Neváhajte a porozprávajte sa s nadriadeným o svojom harmonograme alebo organizácii práce. Možno by ste mali dokonca zvážiť zmenu a nájsť si prácu, ktorá je pre vás zmysluplnejšia. Je tiež dôležité, aby ste boli vo voľnom čase schopní vypnúť a odpočívať.

Ikona s číslom 3

Viac cvičte

Cvičenie je dôležité pre zdravie srdca, fyzickú výdrž a náladu. Už aj 15 minút aktivity každý deň dokáže zlepšiť vaše zdravie a spokojnosť. Ak je pre vás zložité nájsť si na cvičenie čas, skúste zvážiť, či do práce nemôžete chodiť na bicykli alebo či počas obednej prestávky nemôžete ísť na prechádzku. Jedným z cvičení, ktoré pomáhajú s hľadaním rovnováhy tela a mysle, je taiči. Pri tomto cvičení sa zľahka pohybujete z jednej pozície do druhej.

Ikona s číslom 4

Buďte viac vonku

Ak budete príliš dlho zavretí vnútri a nebudete vidieť slnečné svetlo, môžete sa dostať do stavu letargie. Vaše telo potrebuje vitamín D a slnko je jeho najlepším zdrojom. Už len samotné dýchanie čerstvého vzduchu vám môže pomôcť dobiť energiu a celkovo sa cítiť lepšie.

Ikona s číslom 5

Stravujte sa zdravo a vyvážene

Vyvážená strava by mala zahŕňať primerané množstvo bielkovín, esenciálnych mastných kyselín, komplexných sacharidov, vitamínov, minerálov a vody. Niektorí ľudia majú so zdravým stravovaním problém. Nezdravé možnosti ako rýchle občerstvenie, sladené sýtené nápoje, alkohol a sladkosti môžu vyvolať únavu a viesť k zdravotným problémom, ako sú cukrovka, obezita a ochorenia srdca. Niekedy tiež môže byť ťažké zaistiť telu dostatok vitamínov a minerálov. Počas zimnej sezóny je menej dostupné čerstvé ovocie a zelenina. Ak teda máte ťažkosti s vyvážením svojho jedálneho lístka, obávate sa, že svojmu telu nedodávate dostatok živín alebo že nemáte silu čeliť požiadavkám každodenného života, multivitamín Supradyn CoQ10 energy môže doplniť vaše chýbajúce vitamíny a minerály.

Ikona s číslom 6

Buďte milí k sebe aj k ostatným

V každodennom zhone často zabúdame na to, čo je pre nás dôležité, čo nám robí radosť a či sú s nami spokojní aj ostatní. Je dôležité spomaliť, prehodnotiť svoje priority a nájsť si čas na odpočinok. Prehodnoťte svoj život, zamerajte sa na svoj cieľ a čoskoro zistíte, že sa vám vracia rovnováha.

Mnoho ľudí zápasí aj s hľadaním rovnováhy medzi pracovným a rodinným životom. Platí to najmä pre pracujúce matky, ktoré si svoje rozhodnutie niekedy vyčítajú. Výhody práce, ako je viac peňazí a spoločenských kontaktov, môže často zatieniť pocit viny, že tu nie ste pre svoju rodinu. Pravdepodobne ste tiež často zavalení množstvom práce a potom ste z toho unavení a na bežný rodinný život vám neostáva veľa síl. Existuje teda zlatá stredná cesta, ktorá by vám dopriala potešenie z práce a zároveň čisté svedomie? Pozrite si tieto tipy a zamyslite sa, ako by mohli fungovať vo vašom prípade:

Ikona s číslom 1

Naplánujte si aktivity s rodinou

Skúste si počas týždňa naplánovať jedno alebo dve popoludnia alebo dva večery, ktoré budete venovať výlučne rodine. Nemusí to byť nič mimoriadne, môžete napríklad skladať puzzle, vyjsť si na prechádzku alebo si zahrať stolné hry. Najdôležitejšie je, aby vaše deti a váš partner vedeli, že ste tu pre nich a že pre nich máte vyhradený čas. Skvelým nápadom na posilnenie vzťahov môže byť spoločná večera. Počas večere sa každý môže podeliť o to, čo v ten deň robil.

Ikona s číslom 2

Vytvorte si rodinný kalendár

Môžete použiť nástenku alebo mobilné zariadenie a synchronizovať kalendáre všetkých členov rodiny. Cez víkend si vyhraďte hodinu na plánovanie svojho budúceho týždňa, opýtajte sa každého, aké má plány, zistite, či vás čakajú nejaké špeciálne aktivity alebo udalosti a zahrňte ich do rozvrhu. Týmto spôsobom budete nielen pripravení na to, čo sa bude diať, ale zároveň sa vyhnete prekvapeniam. Ušetrí vám to čas a zlepší efektivitu fungovania vašej domácnosti a tiež prejavíte záujem o rodinné dianie.

Ikona s číslom 3

Komunikujte so svojím zamestnávateľom

Ak máte problémy s pracovnou záťažou, možno by ste mohli svoj pracovný režim alebo náplň nejako upraviť. Zistite, aké výhody majú ostatní zamestnanci s deťmi a skúste dohodnúť niečo podobné aj pre seba. Mohla by to byť práca na čiastočný úväzok, možnosť pracovať v niektorých dňoch z domu alebo flexibilný pracovný čas, ktorý zohľadňuje starostlivosť o deti.

Ikona s číslom 4

Nájdite si spoľahlivé stráženie svojich detí

Budete pokojnejší, keď budete vedieť, že sa o vaše dieťa stará niekto skúsený a dôveryhodný.

Ikona s číslom 5

Doprajte si chvíľu pre seba.

Ak zo seba budete mať dobrý pocit, budete lepším partnerom, rodičom a zamestnancom. Nič vám nedokáže náladu zlepšiť viac ako čas pre seba: relaxačný kúpeľ, zaujímavá kniha alebo nový koníček.

Ikona s číslom 6

Začnite tráviť čas so svojím partnerom

V hektickom živote sa ľahko môže stať, že budete zanedbávať aj svojho partnera. Nakoniec budete hovoriť len o deťoch a práci a zabudnete na veci, ktoré vás spoločne bavili. Ak chcete vo vzťahu udržať romantiku, skúste si aspoň raz za mesiac naplánovať rande, spoločnú chvíľku a užiť si toho druhého.

Mnoho ľudí túži po vyrovnanom živote, v ktorom by mali čas na svoj duševný a fyzický rozvoj a popri práci by mali priestor venovať sa rodine. Tento cieľ vám pomôže dosiahnuť, ak si život usporiadate viac podľa svojich potrieb a potrieb svojej rodiny. Aj multivitamíny Supradyn CoQ10 energy môžu byť skvelým pomocníkom. Špeciálne navrhnuté zloženie 13 vitamínov a 9 minerálov vám pomôže dobiť energiu. Vďaka tomu si môžete užiť zdravé telo i myseľ a deliť sa o svoju silu s ostatnými.